Emniyet Vanası Tamiri

‘’ Emniyet vanaları ciddi iştir büyük uzmanlık ister, İşinizi ve üretiminizi riske atmayın ,,

 

 

 

Emniyet vanaları Endüstri tesislerinde hayati öneme sahiptirler %100 doğru hatasız çalışmaları gerekir aksi halde ölümcül nedenlere sebep olabilirler, bu yüzden çok risk taşırlar. Bu vanaların onarımlarıda çok fazla risk taşır, testleri ve onarımları doğru adrese yaptırmalısınız. Bu tehlikeli konuda sizde diğer Endüstriler gibi Valgen’i tercih edin tehlikelerden risk al- madan kurtulun. Kendinizi ve işletmenizi riske atmayın.

Bu vanalar hat basıncının ayarlanan belli bir üst seviyeye gelmesi hainde tehlikeyi yok etmek için kendiliğinden açarlar hat basıncı düşürürler. Bu nedenle hatlarda çok sık çalışmaz- lar bu uzun bekleme süresinde vanalar da pas, metal tozu, akış kalıntıları zamanla vananın içine yerleşir orda sertleşir vanada kilitlenme meydana getirerek ayarsız çalışmalarına y- ada hiç çalışmamalarına neden olarak patlama tehlikelerin oluşmasına neden olurlar. Bunun dışında tam tersi çok fazla çalışan vanalarda ise zamanla metal yorgunluğu, yay yorgu- nluğu ve Seat/Plug’ lerde akış yırtığı aşınması oluşur, bu yüzden geç tepki verirler set açma ve kapama basıncını tutturamazlar Yay/Plug/Seat’ lerde ki aşınmaları düzeltmek, yay da zamanla oluşan metal yorgunluğunu anlamak ve buna göre onarım yapmak gerekir. Bu tecrübe ve uzmanlık ister, konuya uygun test ünitesi donanımı,ölçüm tanı ekipman donanımı, arızalı Yay/Plug/Seat’ lerin kusursuz üretimleri yada onarımları için cnc makine donanımı ister. En önemlisi o makineleri ve donanımları hatasız kullanacak teknisyenler ister,bunların hepsi Valgen’de var. Bu alanda da denenmiş firmayız. Uzun yıllar boyunca çok sayıda enmiyet vanası tamir ettik test ettik,sertifikalandırdık ilk gün ki gibi yeniledik hatasız çalışmala- rını sağladık. Emniyet vanası onarımlarında da çok fazla referans sahibiyiz.

 

 

 

 

 


Onarımdan önce

Onarımdan önce

Onarımdan sonra

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Resimlerde görünen emniyet tahliye valf gövdesi, dört eksenli CNC yatay işleme merkezi makinemize bağlanarak spindle iş mili 18000rpm ile bozuk olan seat halkası sökülmeden emniyet vanasının üzerinde 110 mikron taşlanarak onarılmıştır. Plug ise silindir taşlama tezgahımıza bağlanarak 70 mikron paso kaldırılarak onarılmıştır. Seat/plug’ların korozyona uğrayıp, buhar yırtıkları oluşan durumlarda ise vana gövdesinden sökülerek yenisi üretilir, ısıl işlem ile sertleştirilir, taşlanarak son ölçüye getirilir ve montajlanır. Bu tür onarımları CNC makinelerde uygulamak, seat-plug üzerlerinden mikron hassasiyette iş mili spindle bağlı 18000rpm dönen taşı patlatmadan paso kaldırmak, vanaya tekrar montajlamak, vanayı istenilen set basıncına ulaşınca açmasını sağlamak, hat basıncı düşünce tam zamanında gecikme yapmadan tekrar kapanarak sızdırmazlık sağlamak sadece VALGEN’in üstesinden gelebileceği bir iştir. Emniyet vanaları onarım alanındaki özelliklerimiz, bizi rakiplerimizden açık ara fark ile ayırır.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Emniyet valfleri için sahada test gerektiren uygulamalar güvenlik, tecrübe, akredite onaylı test ünitesi, tanı donanımı, sertifikalı uzman kadro ister. Bu VALGEN’in sahada yıllarca verdiği test ve onarım hizmetleri ile oluşan derin bilgi ve deneyimleri ile üstesinden gelebileceği, çok yönlü güvenlik isteyen bir iştir.

 

 

 

 

 

Emniyet vanalarının sürekli yüksek performans ile kusursuz çalışabilmelerinin temel yolu, sahada düzenli set basınçlarının kontrolü test uygulamasını yapmakla mümkün olacaktır. VALGEN merkezimiz dışındada ayrıca taşınabilir mobil test ünitemiz, ile sertifikalı test uygulama personellerimiz tarafından su, azot ve hava kullanarak sahada, emniyet vanasını sökmeden, hat üzerinde kaçak ve çalışma performanslarının testlerini yaparız. Ayrıca (1-12" çap ve 2-350 bar set basıncı emniyet vanalarını) yerinde test edebilme imkan ve kabiliyetimiz ile kısa sürede çalışma doğrulukları ile set açma, kapama ve kaçak durumlarını tespit ederiz.

 

 

 

 

 

Dünya standardında, hidrostatik basınç, hava, azot yöntemleri kullanılarak, sızdırmazlık testleri ve emniyet valflerinin tüm çalışma hareketlerini tanımlayan test makinesi ve tanı ekipman ve sistemleri VALGEN’de dir.

 

 

 

 

VALGEN emniyet vanaları ve diğer tüm vanalar için Amerikan Petrol Enstitüsü (API) vana kontrol test yöntemi ve onarım standartlarını kullanır. Vana test ve sertifikalandırma hizmetlerimiz ile ilgili detaylı bilgi için tıklayınız.

 

 

 

 

Tamamı şirketimiz tarafından imal edilen 550 bar üretenhidrostatik test makinemiz

Sahada emniyet vanası testleri için mobil test ünitemiz