Hakkımızda

Genel Vana Otomasyon Makine Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti.

 

 

 

Şirketimiz Genel Vana (VALGEN), kontrol vanaları üretimi amacıyla 2000 yılında kuruldu. Üretimde ilk numuneler başarılı olduğu halde ekonomik sebeplerden dolayı üretimde gecikmeler yaşandı. Bu sebeple üretimi ikinci plana bırakıp, vana bakım onarım faaliyetlerine başladık. Türkiye’de ilk vana onarım hizmeti veren firma ünvanına sahip olduk. İlerleyen yıllarda hizmet alanlarımızı genişletilerek, pompa ve aktüatör onarımına başladık.

Tüm onarım hizmetlerimiz markası, tipi, çalışma sıcaklığı ve basıncı ne olursa olsun ayrım gözetmeksizin, makine mühendislerimiz kontrolünde, vana teknisyenlerimiz tarafından planlı ve kusursuz yapılmaktadır. 20 yıllık deneyimimizle uluslararası standartlar çerçevesinde, onarım ve basınç testi hizmetlerini kusursuz şekilde gerçekleştirmekteyiz. Yılların birikimlerini bilgi ve tecrübeyle birleştirdik ve olağanüstü performansa ulaştık, bu alanda her türlü onarımları gerçekleştirerek ayrıca birçok referans sahibi olduk.
4

 

 

 

 

 


Makine ekipman ve sistemlerimiz en üst teknoloji seviyesindedir. Konusunda uzman ve tecrübeli mühendislerimizle, vanalar için yedek parça, tamir takımı gereksinimlerini, metal analizi, kimya yapısı, ısıl işlem sertleştirme ve diğer tüm üretim yöntemlerimiz ile CNC makinelerimizde hatasız üretiriz. Endüstriyel vana bakım ve onarımı konusunda uzun yıllardan bugüne uzmanlaşan firmamız, sahada onarım, montaj ve servis görevlerini planlama, gerçekleştirme ve uygulama konularında, kapsamlı deneyime sahiptir.

Geniş kapsamlı hizmet portföyümüz ve mühendislik bilgilerimiz konuya özel çözümler sunmamızı sağlıyor. Hizmetlerimiz son teknoloji ile uyumludur. Onarımlar ve parça imalatları ulusal ve uluslararası standartlara uygun olarak gerçekleştirilir. Ekibimizin vasıf ve tecrübeleri, en zor şartlar altında, yüksek kalitede iş yapabilme beceri ve tecrübesine sahip olmakla birlikte, güvenli ve kusursuz onarım uygulamaları konusunda hizmet garantisi vermekteyiz. Vana onarımları, işletmenizin sistemine bağlı kalarak, üretiminizin en az kayıpla, hizmete tekrar geri döndürülmesi amacıyla en kısa zamanda gerçekleştirilir.

 

 

 

 

 

 

 

 

Hizmet Sunduğumuz Endüstriler
Enerji endüstrisi
Gıda endüstrisi
İlaç endüstrisi
Boya ve ince kimyasal endüstrisi
Petrokimya endüstrisi
Rafineri gaz endüstrisi
Maden işletme çıkarma endüstrisi ve diğer üreticiler
4
Sorununuzmu var veya
teklifmi almak
istiyorsunuz?
İletişim

 

 

 

 

 

 


Uzun Hizmet Tarihimiz İle Oluşan Yüksek Performans

 

 

 


VALGEN, diğer birçok endüstriye de onarım hizmetlerini gerçekleştirerek ufuk ve bakış açısıyla birlikte bilgi deneyimini genişletmiştir.

Bu oluşumla birlikte Gebze/KOCAELİ'de mühendislerimiz, vana teknisyenlerimiz, ve uzman personelimiz ile onarım hizmetlerimize devam ediyoruz. Bunu destekleyen gerekli mekanik ve elektronik alt yapı, kendi bünyemizde ürettiğimiz Türkak akreditasyon onaylı, hidrostatik basınç üreten, 550 bar test ünitemiz, CAD/CAM yazılımı (CNC çevrim programı), Solid Works (mekanik çizim ve ölçülendirme programı) ve yüksek kaliteli makinelerimiz (Japon, Mazak H800 4 eksenli CNC yatay işleme merkezi), konvansiyonel torna tezgahı (Japon, Moriseiki SLC-25, C eksenli CNC torna), hidrolik pres, elektronik kaynak makinelerimiz, sertifikalı test tanı ve kontrol ölçüm aletlerimiz var.

Yüksek kabiliyetimiz ile birleştirilen bu donanım, her marka ve çaptaki vana onarımları, modifikasyonu, yedek parça üretimlerini, benzersiz kalite ile gerçekleştirmemizi sağlıyor. Ayrıca saha servis hizmetlerimizlede diğer firmalara karşı en iyi alternatif, fiyat, zaman tasarrufu avantajını sunmaktayız.

VALGEN, kurucusu Ali Hikmet ÖZKILINÇ tarafından 2000 yılında, kontrol vanası üretimi amacıyla, İstanbul/Yakacık'ta bulunan Kastelli sanayi sitesinde kuruldu. İlk kontrol vanası numuneleri, tüm serisi ile bu tarihte üretildi. Üretimin kalitesini belgelendirmek amacıyla TSE, TÜV. CE, ISO 9000/9001 akredite belgelerinin alınması için gerekli işlemler başlatıldı. Fakat üretim için kısıtlı sermayemiz ve o zamanki ekonomik durgunluk nedeniyle, tüm ar-ge ve üretim çalışmalarımızı durdurmak zorunda kaldık.

Şirketimize ait olan kontrol vanaları, kalıplarının devredilmesi/satışı konusunda GSD (Genel Sistem Dizaynı A.Ş.) firması ve şirket genel müdürü Sn. Osman KURDAŞ ile anlaşma sağlandı. Tüm kalıplar, teknik çizimler, yarım kalan sertifikalandırma çalışmalarımız, 2001 tarihinde GSD firmasına, firmamızın isim ve logo hakkı geri alınmak şartı ile satıldı.

Aynı yıl, mekanik imalat için gerekli makinelerimiz, freze, torna, kaynak makinesi, pres ve ölçü aletlerimiz ile tüm sanayinin omurgasını oluşturan vanaların marka, tip ve çap gözetmeksizin tamir, onarım, bakım hizmetlerini yapmaya başladık ve firmamızın dönüşümü gerçekleşti.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Vana onarımı; Mekanik imalat, metalurji, CNC makine donanımı, test-tanı ekipmanları, konuya özel uzmanlık ve tecrübe ister. VALGEN yıllardır, her tipte ve çapta, alçak-yüksek basınç ve yüksek sıcaklıklarda çalışan vanaları, %100 sızdırmazlık ile onarmaktadır. Bu yüzden, Türkiye'de en üretken endüstriler dahil olmak üzere pek çok kuruluş için tercih edilen vana onarım ve sahada servis sağlayıcı konumundayız.

Bunlara ek olarak, müşteri istekleri doğrultusunda, yüksek basınç ve sıcaklıklarda çalışan özel vanaları kendi bünyesinde üretmiştir.
4
4