Mobil Vana Tamir Makinesi

VALGEN Tasarımı ve İmalatı, Mobil Vana Tamir ve Taşlama Makinesi
Endüstriyel vanaları test etmek için, son teknoloji test ünitesi, tam donanımlı techizat, son teknoloji tanı ekipmanları ile buna bağlı atölye test çalışmaları standartlar ve sistemlerimiz ile test ve yenileme işlemleri için her yönüyle son derece tanımlanmış çalışma prosedürlerimiz içinde, onarım, montaj, test ve servis görevlerini planlama, gerçekleştirme, uygulama konularında son derece yetenekli, deneyimli vana teknisyenleri ve destek personelimiz var.
Mobil vana tamir ve taşlama makinesi

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tam sızdırmazlık sağlayan kusursuz vana onarım ihtiyaçlarınızı bu özel makinemiz ile gerçekleştiriyoruz. Ulaşılması neredeyse imkansız özelliklerimiz, bizi vana tamir konusunda diğer rakiplerimizden açık ara ezici üstünlük ile ayırmıştır. Yüksek basınç ve sıcaklıkta çalışan arızalı akış kaçağı olan vanalarınızı %100 sızdırmazlık sağlayarak kusursuz tamir etme becerisine yıllar önce ulaştık.

 

 

 

 

Teknik Özellikleri
Kendi icadımız olan bu makine tam portatiftir. Vana gövdesine bağlanan, alın ve delik taşlama amacıyla kullanılır. Düşük basınç, orta basınç, yüksek basınç ve sıcaklıkta çalışan globe vana, gate vana, rotary vana, V-kontrol küresel vana, ve yüksek performans kelebek vana guruplarını tamir etmek amacı ile tasarlanmıştır.

Vana seat çapı ve vana gövdesi büyüklüğüne göre iki farklı modeli bulunmaktadır. Birinci model 1/2" ile 12" arasındaki vanaları tamir eder. İkinci model 12" ile 30" ölçü aralığındaki vanaları tamir etmek amacıyla kullanılır.

Makinemiz üç ana parçadan oluşmaktadır. Taşınması ve birleştirmesi son derece kolaydır. Seat / Plug üzerindeki deforme olan bozuk kısımları taşlama ile aşındırma yaparak düzeltir. Spindle iş miline tamir edilecek vananın cinsine göre farklı çeşitlerde açılarda ve özelliklerde, yüksek hız aşındırıcı taş takılabilmektedir.

Birinci ana parça makine merkezleme tablasıdır. Vana gövdesi üzerine vana tipine göre bonnet yada flanş kısmından bağlanır vana gövdesindeki işlenmiş (tornalanmış) yüzey çapından alınacak referansla ve kompratör salgı alma yöntemi ile 360° döner tabla hareketi ile dairesel tam çapta ±0,01 hassasiyetle makine iş mili kolayca seat merkezine getirilir ve sonra diğer parçalar makine bileşenleri montajlanır, kilitlenir, işleme hazır hale gelir.

Makinemizde dört eksen hareketi bulunmaktadır. Bozuk yada yırtık deforme Seat halkasına X ekseni kaydırılarak yanaşır, Z ekseni kaydırılarak paso miktarı çok hassas olarak 0,02mm ile 0,15mm arasında tek seferde verilir. Seat halkası üzerine tek noktadan taş değdirilir halka çapını ve çevresini B eksen 360° dönme hareketiyle seat çap yüzeyini spindle iş mili 8.500 devir/dakika dönme hızıyla taşlama yaparak paso kaldırarak aşındırır ve seat halkası delik çevresini temiz parlak salgısız dairesel açılı yada düz taşlama yaparak düzeltilmiş ve kısa zamanda tamir edilmiş sonuca ulaşılır. Y ekseni gate vana onarımları içindir, bu eksende açı derecesi verilir.

Seat halkası çevresini 360° dairesel tam çap döndürme ve spindle tek noktadan değdirme ile ilk paso hareketinde minimum 0,02mm maksimum 0,15mm aşındırma yaparak 5 yada 8 turda düzeltme sağlanır, onarım 10 -15 dk. gibi kısa zamanda gerçekleşir. Seat halkası taşlanan alın yüzeyi son derece temiz ve salgısız onarılmış olur.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Avantaj ve Üstünlükleri


Taşınabilir mobil olması sayesinde Globe vanaları hat üzerinde bonnet kısmından montajlanarak vanayı sökmeden tamir etme imkanı verir. Özellikle yüksek basınçlı vanalar boru hatlarına kaynaklı olduğundan sökmeye kaynakları kesmeye gerek kalmaz bu sayede işçilik azalır 2-4 saatlik zaman zarfında vana tamamen tamir edilir üretim kaybını en aza indirir en kısa zamanda vananın hizmete tekrar geri dönmesi sağlanır bu önemli ölçüde maliyet düşürür ayrıca yeni alınacak tamir takımı maliyetinden ve sökme takma boru kesme tekrar kaynak yapma işçiliklerinden kurtulursunuz.

Vana tamir taşlama makinemiz, bünyemizde bulunan ve 0,001 hassasiyetle çalışan Japon Mazak H800 4 eksenli CNC yatay işleme merkezi ve yine 0,001 hassasiyetle çalışan Japon Moriseiki SL-C Freze özellikli ve C eksenli CNC torna makinelerimizde (dünyanın en önde gelen kaliteli makineleridir) üretilmiştir. Tüm eksen ve kızak hareketleri belirlenen tolerans sınırı içerisinde çok hassas ve kusursuz üretilmektedir. Tüm eksen ilerleme ve dönme hareketlerini 0,005 hasasiyetle tolerans sınırları dahilinde gerçekleştirir. Z ekseni linear taşlanmış kızakla desteklenmiştir. B ekseninde boşluksuz yaprak rulmanlar çift taraflı kullanılmıştır. Spindle iş milinde boşluksuz hız rulmanları kullanılmıştır. Dinamik gövdesi ve yapısı ile kusursuz taşlama yapma özelliğine ve avantajına sahiptir.

Makinemizde çok ince detaylar her yönüyle düşünülmüştür. Taşlama yaparken hava soğutma sistemi ile spindle iş miline ve seat halkası üzerine sürekli hava üfler soğutma sağlanır, onarılan metalin kimya ve sertlik derecesi korunmuş olur. Spindle iş mili yataklarında özel cnc yüksek hız rulmanları kullanılmıştır. Hava soğutma tertibi sürekli soğuturken aynı zamanda yağlama yaparak eksen kızak hareketlerinin çalışma toleranslarını korur. Makine rulmanlarının da korunması sağlanmış olur.

Makinemizin dünya markası olmuş rakiplerinden en büyük farkı ve avantajı asla benzerlik taşımaz onlar gibi zımpara parlatma polisaj yapmaz, gerçek zamanlı taşlama ile yüzey aşındırma yapar, taşlama esnasında, taşlama tezgahı makinelerinde olduğu gibi (bu tezgahlar yüksek maliyetlidir) metalden aşındırma ateşi çıkar.

Taşlama tezgahlarının tüm eksen kızak hareketleri boşluksuz ve salgısız olmalıdır aksi halde vibrasyon oluşur taşlama yapamaz. Eksenler paso miktarı adımları çok hassas olmalıdır (0,005 gibi) bu yüzden bu makineler yüksek maliyetlidirler. Makinemiz bu hassas özelliklerin tümüne fazlası ile sahiptir. Üstelik makinemizin kurulumu ve kullanımı çok kolay olmakla birlikte tamir süresi çok kısa sürmektedir.

Dünya markası olup isim yapmış rakip markaların makineleri sadece zımpara ve parlatma yapmaktadır. Bu seat üzerinde oluşan derin yırtıkları yok etmez üstelik saatlerce uğraştırır bıktırır üstelik çok pahalıdırlar ve tek tip vana tamiri için üretilmişlerdir. Rakip markalardan her vana tipi için ayrı ayrı zımpara makinesini çok yüksek fiyatlarda satın almak zorunda kalırsınız. Üstelik zımpara parlatma makinesi satın almış olursunuz.

Bizim makinemiz rakip markalardan çok fazla üstünlük ve avantaj sağlamaktadır. Taşlama yaparak aşındırma yaptığından seat halkası 70HRC sertlikte olsa da hiç sorun değildir çok rahat aşındırma işlemi gerçekleşir.

Makinemizde beş farklı vana gurubunu tamir edebilme ayrıcalığına ve özelliğine sahiptir. Makinemizin kurulumu dört kat daha az zaman harcayarak gerçekleşir.

Diğer markalarda olduğu gibi bizim makinemizde her vana tipi için ayrı ayrı makine satın almak zorunda kalmazsınız tek makine ile işi bitirmiş olursunuz beş ayrı makineye para ödememiş olursunuz bu sayede inanılmaz ucuz ve iş görür gerçek tamir olanağı sağlayan taşlama makinesine sahip olma imkanına kavuşmuş olursunuz. Rakip firmalara kıyasla bir adet makine fiyatımız %50 daha ucuzdur.

Bu makinenin imalatı ortaya çıkışı devrim niteliğinde olup, bunaltan can sıkan vana seat tamiri ihtiyacından doğmuştur. Güzel Ülkemize hayırlı olsun. Makinemiz siz değerli müşterilerimiz için satışa sunulmuştur. İki ayrı modelimiz için imalat termin süresi ve fiyat isteyiniz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Mobil Vana Tamir Makinesi

Mobil Vana Tamir Makinesi

Mobil Vana Tamir Makinesi

 

 

 

 

 

 

Mobil Vana Tamir Makinesi

Mobil Vana Tamir Makinesi

Mobil Vana Tamir Makinesi

 

 

 

 

 

 

Mobil Vana Tamir Makinesi

Mobil Vana Tamir Makinesi

Mobil Vana Tamir Makinesi

 

 

 

 

 

 

Mobil Vana Tamir Makinesi

Mobil Vana Tamir Makinesi

Mobil Vana Tamir Makinesi

 

 

 

 

 

 

Mobil Vana Tamir Makinesi

Mobil Vana Tamir Makinesi

Mobil Vana Tamir Makinesi

 

 

 

 

 

 

Mobil Vana Tamir Makinesi

Mobil Vana Tamir Makinesi

Mobil Vana Tamir Makinesi

 

 

 

 

 

 

Mobil Vana Tamir Makinesi

Mobil Vana Tamir Makinesi

Mobil Vana Tamir Makinesi

 

 

 

 

 

 

Mobil Vana Tamir Makinesi

Mobil Vana Tamir Makinesi

Mobil Vana Tamir Makinesi