Vana Redüktör Tamir ve Bakımı

‘’ Ürüne kuvvet veren onarımlar ve testler, sertifikalı teknisyenlerimiz tarafından özenle yapılır. Ürünlerin yüksek performans ile çalışmaları sağlanır. ,,

 

 

 



Vana Redüktörleri belli bir süre çalışmadan sonra gördükleri ağır yük nedeni ile dişli çarkı, shaft mili yataklamalarında ve dişlilerde boşluklar oluşur, bu boşluklar nedeni ile çok fazla ses yapmaya başlarlar. Her sıfır noktasında, açma yada kapama yönünde ilk harekette çok fazla darbe oluşur bu darbeler nedeni ile dişlilerde, shaft tahrik millerinde aşınmalar kırılmalar meydana gelebilir bu nedenler yüzünden işlevlerini yapamazlar, elektrik motorlu ve 4-20 mA çalışan akıllı redüktörlerde de aynı sorunlar yaşanmakla birlikte daha farklı çeşitli nedenlerden dolayı motorları yanabilir yada kart arızası yapabilirler. Çeşitli nedenlerle görevlerini yapamazlar çok yönlü arıza nedenleri ile onarılmaları gerekir.

 

 

 

 

 

 

 

 


Bu tür onarımlarda ilk durum tespiti amacı ile açma kapama testleri, motor çalıştırma ve 4-20 mA kart çalıştırma testlerini uygularız. Arızalı bölümleri tespit edip, onarılması veya yenilenmesi gereken tüm parçaları durum tespit raporunda belirtiriz. Redüktörü komple demonte ederiz. Komple iç ve dış temizlikten sonra, aşınan yada kırılan dişli, tahrik mili (shaft), boşluk yapan sarı burç yataklamaları için CNC makinelerimizde üretip değiştiririz. Bazen onarımlar ilgili kısımlarda lokal gerçekleşir. Böyle durumlarda, o kısma ait arızalı rulmanları, o-ringleri yenileriz.

Gerekli durumlarda, motor sargısı ve kart tamiri yaparız. Onarım tamamlanınca, son durum tespiti için açma-kapama, motor ısınma, dişli kutusunda yağ kaçağı, ses gürültü vibrasyon, kart 4-20 mA çalıştırma ile çalışma doğruluklarını kontrol ederiz. Redüktörlerin boyutlarına göre dönme kuvveti torku ayrıca ölçülür, tüm testlerden geçerse bakım ve onarım raporu düzenlenir. Yapılan tüm işlemler, yenilenen parçalar, tamir takımı parçaları detaylı bir şekilde listelenerek, onarım ve test sertifikası düzenlenir. Onarım, çalışma garantisi verilirek teslim edilir. Vana redüktörlerinin tamir takımlarını üretmek, kusursuz montajlamak, uzun süre gereken tork değerlerinde %100 açma kapama ile çalışmalarını sağlamak, bizim bu alandaki tecrübelerimiz ile uzun yıllardan bu güne yaptığımız iştir. VALGEN’e bu konuda da güvenebilirsiniz, bu alanda da birçok referansa sahibiz.